معایب کورین

/ آذر ۲, ۱۳۹۶ / بدون دیدگاه / در ایراد کورین - معایب سنگ کورین / توسط

معایب کورین

معایب کورین بعنوان یکی از مصالح انعطاف پذیر ساختمانی بیش از همه تحت تاثیر خاصیت نرم و لغزان آنست، چراکه صفحه کورین بعنوان یک عضو خود متکی نمی تواند در دکوراسیون نهایی ایفای نقش کند و در قطعات با ابعاد نسبتا بزرگ به اعضایی برای اتکا نیازمندست.

مثلا در اجرای صفحات آشپزخانه نیاز به زیر سازی از جنس چوب یا mdf داریم و یا در قطعات بزرگ کانتر و پیشخوان بدون حمایل کابینت، حضور یک سازه ی فلزی گریز ناپذیر است.

یکی از معایب کورین (خصوصا در انواع خارجی آن) عدم مقاومت در برابر حرارت است، بدینصورتکه اگر یک ظرف بزرگ پر از آب که در حال جوشیدن بوده را به مدت طولانی بر روی آن قرار دهیم، شاهد خواهیم بود که وزن و حرارت به مرور آن را بصورت منحنی خم کرده است که صد البته این خاصیت را ترموفرمینگ می نامند و نقصی در کورین محسوب نمی شود.

ولی لازم بذکر است با اعمال حرارت شاهد تغییر شکل در صفحات کورین ایرانی نخواهیم بود

از دیگر معایب کورین می توان به گرد و خاک حاصل از عملیات اجرایی اشاره کرد که البته در ساختمانهای در حال ساخت بدلیل وجود نخاله های حاصل از عملیات، معضل چندانی محسوب نمی شود، البته در اماکن درحال بازسازی که شامل سکونت هم هستند می توان با نصب پلاستیک در فصل مشترک آشپزخانه و پذیرایی، محل نصب کورین را به کارگاهی تبدیل کرد که عملیات نصب در آن صدمه ی کمتری به سکنای مالکین وارد کند.

همچنین به عنوان یکی دیگر از معایب کورین می توان به خش پذیری آن (بدلیل خاصیت نرم و انعطاف پذیر کورین) در برابر اجسام تیز و سخت نیز اشاره کرد، که البته قابلیت پولیش پذیری کورین در برابر این نقیصه تبدیل به مزیتی بزرگ در تمامی مصالح دیگر بعنوان متریالی ترمیم شونده گردیده است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *